תחומי התמחות > דרכון פורטוגלי

בקשות אזרחות והוצאת דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי לצאצאים של יהודי ספרד או פרוטוגל.

בשנת 2015 ממשלת פורטוגל חוקקה חוק המאפשר אזרחות פורטוגזית לצאצאי יהודים ממוצא ספרדי. בחוק הרלבנטי בפורטוגל נכתב: "ממשלת פורטוגל תוכל להעניק אזרחות לצאצאי יהודי ספרד מפורטוגל (שגילם מעל 18 שנה), המוכיחים כי יש להם קשר מסורתי לקהילה בעלת שורשים ספרדיים מפורטוגל, בהתבסס על דרישות אובייקטיביות מוכחות לקשר עם פורטוגל – כגון שמות משפחה, השפה המדוברת במשפחה, אילן יוחסין ישיר או עקיף".

חוק זה נחקק מתוך רצון לתקן עוול היסטורי שנעשה ליהודי ספרד ופורטוגל כאשר נאלצו לעזוב בתיהם לאחר שנדרשו להתנצר כדי להישאר בספרד /ואו פורטוגל, או לעזוב. צאצאי מגורשי ספרד מפוזרים בעולם כולו. כעת ועד להודעה חדשה, כל צאצא של יהודי ספרד או פורטוגל זכאי להגיש בקשה לאזרחות בפורטוגל.

המועמדים חייבים לעמוד בשני קריטריונים ראשוניים:

  1. עליהם להיות מעל גיל 18;
  2. אסור שיהיה להם אישום פלילי הנושא עונש של 3 שנות מאסר בפועל או יותר תחת הדין בפורטוגל.

כיצד משיגים דרכון פרוטוגלי?

  1. הנפקת תעודה מהקהילה היהודית בפורטוגל המשמשת אישרור לקשר עם הקהילה הספרדית או פורטוגזית העתיקה.
  2. בקשה לאזרחות.
  3. בקשה לדרכון.

מה לגבי קטינים (ילדים)?

החוק אינו מתיחחס מפורשות לקטינים, עם זאת, ניתן להגיש בקשות לדרכון  גם עבור קטינים. לפרטים נוספים, אנא צרו קשר עם המומחים שלנו.

 להכרת עורכי הדין בתחום הדרכון הפורטוגלי, לחצו כאן

לקבלת ייעוץ ומידע נוסף מעו"ד Jorge Ferraz להוצאת דרכון פרטוגלי, צרו קשר

האמור לעיל אינו מהווה מידע מקיף או שלם לגבי איזה מהתחומים הנזכרים לעיל, אלא תיאור חלקי בלבד. אין באמור לעיל להוות יעוץ משפטי כלשהו או תחליף להיוועצות עם עורך דין לשם קבלת מידע מקיף ומדויק לגבי כל אחד מן התחומים המנויים לעיל ו/או לצורך פתרון בעיות או סוגיות משפטיות.